Yurt Dışı Patent Müracaatı

Patentler müracaat edildikleri ülkelerde geçerlilik sağlarlar.

Yurt dışı patent müracaatı, buluşlarınızın yurt dışında da bir koruma statüsünü kazanabilmesi ve tescillenen ülkelerde Pazar özgürlüğü sağlayabilmek adına oldukça önemli bir hizmettir.Tescil edilen buluşların haklarını elinizde bulundurarak hukuki ihlalleri önleyebileceğiniz gibi dünyanın her noktasında özgünlüğü koruma fırsatını elinizde bulundurabilirsiniz.

Alde Patent olarak Türkiye sınırlarıyla kalmayarak dünyanın hemen  her noktasında patent müracaatları gerçekleştiriyoruz. Uzman ekip ve tecrübeye dayalı yaklaşımlarımız sayesinde patentlerinize dair bütün önlemlerin alınmasını hedefliyoruz. Siz de patent müracaat süreçleri ile alakalı profesyonel destek almaya başlamalısınız.

Yurt Dışı Patent Tescil Başvurusu ve Bilmeniz Gerekenler

Patent başvuruları genel olarak buluşun ortaya çıktığı ülke ile sınırlı kalmaktadır. Fakat buluşa dair koruma alanını genişletmek ve kullanıma dair hakları muhafaza altında tutmak adına tescil süreçlerinin yurt dışında da sürdürülmesi gerekir. Bu bağlamda yurt dışı patent müracaatı büyük öneme sahiptir. Bahse konu hizmet çerçevesinde hem Türkiye’de hem de hedeflediğiniz ülkelerde patentinizi koruma altına alma ayrıcalığını elde edebilirsiniz.

Patent başvurularının gerçekleştirileceği ülke ve patente konu olan buluşların ne olduğuna bağlı olarak süreçlerde farklılıklar gözlemlenebilmektedir. Bu nedenle de yurt dışı patent müracaat işlemleri daima aynı şekilde gerçekleşmemektedir. Alde Patent uzmanlığı ile patentlere dair operasyonları tamamlayarak onay almanızı kolaylaştırıyoruz. Patentlerinize dair bütün aşamaların dikkatle izlenmesi sayesinde sorunsuz bir hizmet almanıza da yardımcı oluyoruz.

Patent İş Birliği Anlaşması ile Yurt Dışı Patent Müracaatı

Patent İş Birliği Anlaşması (PCT), 157 ülkenin taraf olduğu ve patent süreçlerini kapsayan bir anlaşmadır. Anlaşma çerçevesinde uluslararası patent tescili başvuru sahibi başvuru tarihini takiben 30 ay içerisinde taraf ülkelerin her birinde patent tescili ile alakalı süreçleri başlatma hakkını elinde bulundurmaktadır. Söz konusu hak ile birlikte hem zaman hem de ücretler noktasında elde edilen tasarruf ön plana çıkmaktadır.

Alde Patent olarak 157 farklı ülkede sizin adınıza yurt dışı patent müracaatı sürecini üstleniyoruz.

Avrupa Patent Sözleşmesi ile Yurt Dışı Patent Müracaatı

Avrupa Patent Sözleşmesi, 27 Avrupa ülkesinde patent tescili yapmak ve hakları koruma altına almak adına geniş imkânlar sunan bir anlaşmadır. Patent tescili için bir ülkede yapılan başvuru sonrasında patentin geçerliliği yalnızca taraf devletler için anlam taşımaktadır. Üye ülkelerdeki patent müracaatının daha hızlı ve sorunsuz tamamlanabilmesi açısından Avrupa Patent Sözleşmesi önemli bir yere sahiptir.

Alde Patent olarak Avrupa Patent Sözleşmesi kapsamında bütün süreçleri kontrol altına almaktadır. Bu bağlamda yurt dışı patent müracaatı ile alakalı çözümlerde profesyonel hizmetler sunmaktadır. Siz de uzman ekibimizden destek almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.