Patent Devir İşlemleri

Patent devir işlemleri, bir patent sahibi tarafından patente dair hakların başka kişi ya da kurumlara devredilmesi olarak tanımlanmaktadır. Mülkiyet hakkının bir başkasına geçmesi olarak da bilinen devir işlemleri belli bir çerçevede tamamlanması gereken süreçlerdir. Patent Devir Sözleşmesi hazırlanarak gerçekleştirilebilen devir işlemleri hukuki manada şekil şartını taşıyor olmalıdır. Bu çerçevede herhangi bir hak kaybının yaşanmaması ve sürecin eksiksiz tamamlanması adına patent devir süreçlerinde destek almalısınız.

Alde Patent olarak patent devri ile alakalı işlemlerinizi üstlenerek herhangi bir eksiklik yaşamamanızı sağlıyoruz. Bunu yaparken de hem tecrübemizi hem de bildi birikimimizi kullanarak ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap veriyoruz. Uzman ekibimizle devir süreçlerine dair sorunsuz bir deneyim yaşayın!

Patent Devir Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Üçüncü kişilere devredilecek olan patentlerin noter onaylı bir sözleşme ile devrinin yapılması ve Türk Patent Enstitüsü’ne kaydedilmesi gerekmektedir. Alde Patent olarak uzmanlığımızla üstlendiğimiz bu süreci dikkatle tamamlayarak olası sorunların önüne geçmeyi amaçlıyoruz. 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu Madde 148 4. fıkra gereğince patentlerin devrine ilişkin noter onaylı sözleşmeye ihtiyaç vardır.

Devir sözleşmesinin kanuna uygun olarak hazırlanmasında rol alan Alde Patent uzmanları sayesinde tarafların imza atması ve patente dair bütün bilgilerin açık bir şekilde yazılması gerekmektedir. Patenti devreden ve devralan tarafların şahsen ya da atadıkları vekillerle noter huzurunda imza atmaları sonrasında patente dair bütün haklar yeni sahibine geçer. Ancak bunun fiili olarak gerçekleşebilmesi adına Türk Patent Enstitüsü nezdinde de kaydı şarttır.

Türk Patent Enstitüsü nezdinde gerçekleşecek patent kayıtları için patent devir sözleşmesi örneğinin ibraz edilmesi ve kayıt ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Siz de bu süreçte herhangi bir eksiklikle karşı karşıya kalmamak adına Alde Patent uzmanlığından faydalanmalısınız.

Neden Alde Patent?

Alde Patent olarak patentlerinize dair süreçleri titizlikle ele alıyor ve uzmanlığımızla bütün ihtiyaçlarınıza cevap vermeyi arzu ediyoruz. Bu doğrultuda dikkat ettiğimiz en önemli konulardan biri sürecin eksiksiz ve hatasız bir şekilde devam etmesi olmaktadır. Profesyonel ekibimiz ve uzman bakış açımız sayesinde patent devir işlemleri ile alakalı bütün taleplerinize cevap veriyoruz. Siz de uzmanlarımızdan destek almak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.