Patent İzleme (Sektörel Rakip Takibi)

Patent İzleme, sektörde faaliyet gösteren ve size rakip olabilecek markaların işlemlerini kontrol etmek amacıyla tercih edebileceğiniz hizmetlerden bir tanesidir. Patentinize benzer patent başvurularının yapılabilmesi ve haklarınızın ihlal edilmesi söz konusu olduğunda alacağınız profesyonel destekle kendinizi savunma şansını yakalayabilirsiniz. Hem Türkiye’de hem de patent aldığınız diğer ülkelerde rakiplerinizden haberdar olmanızı sağlayan patent izleme hizmetleri ile her anlamda avantaj elde edebilirsiniz.

Alde Patent olarak sektörel anlamda size rakip olacak ve haklarınızı ihlal edecek patentleri saptayarak bu patentlerle alakalı başvuruları kontrol ediyoruz.

Patent İzleme Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Patent izleme, sektörel rakiplerin incelenmesi olarak da ifade edilebilen bir hizmet olarak sizi koruma altına almaya yardımcı olur. Bu çerçevede Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından açılan bültenlerin sürekli ve düzenli olarak takibi yapılmaktadır. Bültende kamuoyunun bilgisine sunulan veriler ele alınarak itiraz gerektiren hallere dair başvurular gerçekleştirilmektedir. Kişi ya da kurumların yaptığı patent başvurularında ekibimiz size ait patent ve buluşlara dair ihlal oluşturabilecek durumları incelemektedir. Benzer patent başvurularının mevcudiyeti söz konusu olduğunda başvuru sahibinin talebi ile  itiraz süreci başlatılmaktadır.

Uzman ekibimiz ile patent başvurularının derinlemesine incelenmesi çerçevesinde itirazlara olumlu dönüş alınması hedeflenmektedir. İtirazların olumsuz karşılanması halinde başvuru sahibinin karşı dava açabileceği değerlendirilerek rastgele itirazlar yapılmaması büyük önem taşımaktadır. Siz de bu noktada profesyonel destek almak istediğinizde Alde Patent sayesinde kusursuz bir deneyime ulaşabilirsiniz.

Neden Patent İzleme Hizmeti Almalısınız?

Alde Patent uzmanlığı ile patent izleme hizmetlerinden yararlandığınızda pek çok açıdan fayda elde edebileceğinizi ifade etmeliyiz. Buluşunuzun korunması kapsamında öne çıkan bu hizmetimiz aynı zamanda iyi ya da kötü niyete bakılmaksızın haklarınızın ihlal edilmesini engellemektedir.

Alde Patent ile Patent İzleme Hizmetleri

Alde Patent olarak  patent izleme faaliyetlerimiz doğrultusunda kalite odaklı bir çözüm sunmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede gerekli bütün işlemleri gerçekleştirerek sizlerin taleplerine uygun bir yaklaşım benimsemeyi de amaçlıyoruz. Patent izleme desteği almak ve profesyonel bakış açısından faydalanmak adına bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.