Patent / Faydalı Model Başvurusu

Patent – Faydalı Model Başvurusu, bir buluş ile alakalı izinsiz üretimin engellenmesi, satışının yapılması ya da kullanımının durdurulması maksadıyla buluş sahibi tarafından hakların koruma altına alınmasını için yapılan bir müracaat yöntemidir . Patente konu  fikrin başkalarınca kullanılmasını ve haksız kazanç elde edilmesini önlemeye yardımcı olan Patent ya da Faydalı Model için başvuru süreçlerinin eksiksiz bir şekilde devam etmesi gerekmektedir. Siz de bir buluşunuza yönelik başvuru sürecini gerçekleştirmek amacıyla hemen profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.

Alde Patent olarak Patent ve Faydalı Model Başvuru süreçlerinde uzman bakış açımızla sizlerin taleplerine cevap veriyor,  alanında uzman ekibimiz ve sürece hâkim oluşumuz sayesinde bütün işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasına yardımcı oluyoruz.

Patent Başvuru İşlem Aşamaları

Patent başvuru işlemlerinde öncelikle şekli inceleme yapılmaktadır. Daha sonra araştırma, inceleme ve belge değerlendirme süreçleri  devam etmektedir. Başvuru ile buluşa dair patent haklarının başlaması ve bu hakların belgelendirmenin gerçekleşmesi ile geçerlilik kazandığı kabul edilmektedir. Patent başvuruları ile alakalı gerekli bütün süreçler uzman ekibimiz tarafından yürütülerek muhtemel bütün olumsuzlukların önlenmesi amaçlanmaktadır. Siz de bir patent başvuru sürecinde profesyonelliği hissetmek istediğinizde tüm bu detayları içeren hizmetlerimizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Faydalı Model Başvurusu

Faydalı model başvurusu tıpkı patent başvuru süreçlerinde olduğu gibi şekilsel inceleme ile başlamaktadır. Daha sonra  araştırma raporu , ilan kararı  ve belge değerlendirme çerçevesinde süreç devam eder. Başvuruyla birlikte hakların başladığı kabul edilse de belge alma aşaması faydalı modele dair koruma sürecinin başladığı an olarak dikkat çekmektedir.

Neden Patent ve Faydalı Model Başvuru Hizmeti Almalısınız?

Patent ve Faydalı Model başvuruları uzmanlık gerektiren bir konu olduğundan bu alanda gerçekleşecek olan çalışmaların profesyoneller tarafından sürdürülmesi elzemdir. Bu doğrultuda patent ve faydalı model ile alakalı çalışmalar yapılırken Alde Patent gibi işinde uzmanlaşmış bir ekipten destek almanız oldukça değerlidir. Özellikle de süreç boyunca izleme, itiraz, savunma ve diğer bütün aşamaların gerçekleştirilebilmesi maksadıyla titiz bir hizmet almanız gerekir.

Ekibimiz başvurularınızın eksiksiz bir şekilde tamamlanabilmesi açısından üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır. Daha önce tamamlanan yüzlerce başvuru aşamasından edinilen bilgi birikimi doğrultusunda siz de doğru hizmete ulaşabilirsiniz. Üstelik alacağınız destek doğrultusunda zaman kaybı yaşamadan faydalı model ve patent başvurusu ile alakalı sonuçları elde edebilirsiniz.

Alde Patent Uzmanlığı ile Tanışın

Alde Patent, sektörde çok uzun yıllardır faaliyetlerine devam eden danışmanlara sahip olduğundan , iş ortaklarının hemen her ihtiyacına hızlı ve eksiksiz bir şekilde cevap vermektedir. Patent ve Faydalı Model Başvurusu söz konusu olduğunda uzmanlığını hissettiren ekibimiz sayesinde siz de hedeflediğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bizimle iletişime geçerek süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.