Tasarım Araştırması

Tasarım Araştırması, ürün ile alakalı tasarımları değerlendirmek ve benzerliklerden uzak durmak maksadıyla başvurulan bir işlemdir. İşlemin amacı Tasarım benzerliğinden kaynaklanacak hukuki ve maddi kayıpların önüne geçmektir.  Sınai haklar sektöründe uzmanlık sahibi profesyoneller tarafından gerçekleştirilen bu süreci siz de başlatarak kaliteli bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Alde Patent, işletmelerinize ait tüm tasarım tescili hızlı ve yerinde çözümler üreterek ihtiyaçlarınıza cevap verir. Özellikle de tasarım benzerliğinden kaynaklanabilecek olan durumların üstesinden gelebilmek adına Uzman Bilgi birikimi, tecrübe ve kalite odaklı yaklaşımları hizmetinize sunmaktadır.

Tasarım İzleme

Tasarımların koruma altına alınması kadar benzer olarak tescil edilmek istenen tasarımlara karşı korunması büyük önem arz etmektedir. Karşılaşılacak olan  problemlerin giderilmesi amacıyla izleme aşamasının çok önemli olduğu açıktır. Bu doğrultuda siz de tasarımlarınıza dair profesyonel destek alarak en başarılı sonuçlara ulaşmaya başlayabilirsiniz. Peki, tasarım izleme süreci nasıl gerçekleşmektedir?

Firmaların kendi sektörlerinde faaliyet gösteren tasarımlarını izlemesi birden fazla yöntem bulunmaktadır bu yöntemlerden başlıcaları Mevcut Rakiplerin izlenmesi, Locarno sınıflarına Yönelik izleme ve Locarno rakip ve Ürün adına göre izlemedir. Alde Patent Olarak kullanmış olduğumuz özel yazılımımız sayesinde Müvekkillerimizin haklarını korumak adına Düzenli olarak tasarımlarının izlenmesi sağlanarak kendilerine raporlanmaktadır.

Tasarım Araştırması Nasıl Gerçekleşir?

Alde Patent uzmanları tarafından dikkatle sürdürülen bir hizmet olan araştırmada öncelikle tasarımın benzerlik taşıyabileceği örnekler ele alınmaktadır. Türk Patent veri tabanında yer alan tasarımlar incelenirken aynı zamanda Çeşitli yazılımlar sayesinde kamuya sunulmuş fakat tescil yada başvurusu yapılmamış olan tasarımlarda araştırılmaktadır. Ürün isimleri ve özellikleri esas alınarak gerçekleşen incelemeler sonrasında rekabetin zedelenmemesi de hedeflenmektedir. Sektörel anlamda rakip olan firmaların sahip olduğu tasarımlar dikkate alınarak hareket edildiği takdirde tasarım araştırmasının başarıyla sonuçlanması da mümkün olacaktır.

Tasarım İzleme Hizmeti ile Elde Edeceğiniz Avantajlar

Tasarım izlemesinin amacı müvekkillerimizin Tasarımlarının en hızlı ve iyi şekilde korumaktır.. Bu çerçevede uzmanlığı ön planda tutan Alde Patent olarak Uzmanlarımızın hazırladığı raporlar çerçevesinde benzer tasarımların dikkate alınması sayesinde tasarım ile ilgili herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmanız söz konusu değildir. Alde Patent ayrıcalıklarıyla hareket ederek tasarım konusunda merak ettiğiniz bütün soru işaretlerini giderebilirsiniz. Aynı zamanda hizmet alarak süreci sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.