Patent Hukuki İşlemleri

Patent Hukuk İşlemleri, patentle alakalı doğabilecek ihtilafların , genel anlaşmazlıkların ve genel hukuki süreçlerin kontrol altına alınması maksadıyla başvurulan hizmetlerdendir. Patentlerin başvuru öncesi, başvuru aşaması  ve başvuru  sonrasında karşı karşıya kalabileceği hukuki durumlara yönelik önlem alınabilmesi açısından hukuki desteğe başvurulması önem teşkil etmektedir.

Alde Patent olarak patenlerinize dair hukuki süreçlerin incelenmesi ve yönetilmesi konusunda üzerimize düşeni yapıyoruz. Uzman ekibimiz ve profesyonel bakış açımız sayesinde gerekli bütün işlemleri zamanında yapıyoruz. Patentinizle alakalı her detayı hukuki çerçevede ele almak adına uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Tescil Başvuru İtiraz – Savunma İşlemleri

Türk Patent kararları ile Resmi Bülten yayınlarına karşı itirazlar yapmak veya size yönelik itirazlar karşısında savunmanızı sunmak adına hukuki destek almanız gerekebilir. Patent başvurularınıza dair gerçekleşen itirazlarda haklılığınızı ortaya koymanız adına savunma da yapılmaktadır. Duruma uygun şekilde hareket eden hukuk uzmanlarımız sayesinde herhangi bir hak kaybı yaşamadan süreci kontrol edebilirsiniz.

İhtar İşlemleri

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ile alakalı gerçekleşen ihlallerin ortadan kaldırılması adına kişi ve kurumlara yönelik ihtarların gerçekleştirilmesi söz konusu olabilmektedir. Hukuk uzmanlarımızın durum tespiti yapması ve gerekli ihtarların gönderilmesi adına noter kanalıyla süreci başlatılması konusunda destek olmaktadırlar. İhtarla,  hak ihlalinin giderilmesi amaçlanırken süreç takibi de yapılmaktadır. Alde Patent uzmanları sayesinde ihtar süreçlerini kusursuz bir şekilde sürdürmeye başlayabilirsiniz.

Tespit Davaları

Tespit Davaları, hukuki bir ilişkinin varlığını saptayabilmek maksadıyla başvurulan dava türlerindendir. Hukuki bir yararın varlığı gözetilerek açılan tespit davaları sayesinde davacının hakkı veya hukuki durumunun zarar görmesi söz konusu olmaktadır. Patent ve buluşlarınızla alakalı benzeri durumlar söz konusu olduğunda Alde Patent hukuk ekibi gerekli değerlendirmeleri yapar. Bu bağlamda tespit davası açılması ile alakalı sürecin başlaması sağlanır.

Mal Toplama ve Tecavüz Davaları

Mal Toplama ve Tecavüz Davaları kapsamında hak ihlali ile ilgili haksız kazanç elde etme durumunun ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Marka, tasarım ya da patentin korunması maksadıyla başvurulan bu işlem bir başkası tarafından üretilen ya da tasarlanan unsurlara yöneliktir. Cumhuriyet Savcılığı nezdinde gerçekleşen suç duyuruları ile yasal işlemlerin başlatılması ve durumun ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Alde Patent olarak hukuki anlamda ihlal kabul edilen durumların ortadan kaldırılması ya da patentinize yönelik açılan davalarda haklarınızın savunulmasında sizlere geniş kapsamlı destek sağlıyoruz. Hukuk uzmanları ve profesyonel ekibimiz öncülüğünde nasıl bir yol izleneceğini kararlaştırarak haklarınızı en iyi şekilde korumayı amaçlıyoruz.